بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان مازندران ترویج و تعمیق فرهنگ مهدویت هدف ما است . هم‌اکنون 34 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

التهاب و ناامنی اعتقادی پیامد تطبیق نادرست حوادث با علائم ظهور

خبرگزاری شبستان: معاون تبلیغ و ارتباطات مرکز تخصصی مهدویت بااشاره به متمرکز شدن وهابیت به تطبیق نادرست مرگ ملک عبدالله با علائم ظهور، گفت: با تطبیق مغرضانه و جاهلانه فضای ملتهب و ناامن اعتقادی در جوامع حاکم می شود.
حجت الاسلام محمدرضا نصوری در گفت و گو با خبرنگار حوزه مهدویت خبرگزاری شبستان، با بیان اینکه یکی از آسیب های حوزه مهدویت تطبیق اتفاقات با علائم ظهور است، گفت: با بروز برخی اتفاقات نباید ذائقه مردم را به سمت تطبیق علائم ظهور برد زیرا در این زمینه دستوری از جانب ائمه وجود ندارد.
وی با بیان اینکه ضروری است تا ذائقه مردم به سمت زمینه سازی برای ظهور معطوف شود، خاطرنشان کرد: برای اینکه ظهور امام عصر(ع) هر چه زودتر اتفاق بیفتد، باید آماده شد نه اینکه دنبال علائم بود. باید زمینه مطالبه عمومی فراهم شود، ارتقای ایمان و توجه به خدامحوری باید همگانی شود.
حجت الاسلام نصوری با اشاره به پیامدهای مرگ ملک عبدالله و تحلیل های نادرست برخی درخصوص تطبیق آن با علائم ظهور، اظهارداشت: با تطبیق نادرست به مردم آدرس غلط می دهیم و آنان را سردرگم می کنیم. در حالی که این اتفاقات ممکن است باز هم تکرار شود.
معاون تبلیغ و ارتباطات مرکز تخصصی مهدویت با بیان اینکه زمان ظهور را نمی توان مشخص کرد، تصریح کرد: با تطبیق مغرضانه و جاهلانه فضای جامعه ملتهب می شود و ناامنی اعتقادی ایجاد می شود. همانطور که یاس و ناامیدی از دیگر آسیب های تطبیق غیرمنطقی است. باید دستور ویژه ای در مورد تطبیق در روایات و منابع دینی وجود داشته باشد.
وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در نیمه شعبان سال 91، افزود: رهبری در آن سخنرانی فرمودند که تطبیق نشانه ها غلط و انحراف است. پس اگر تابع فرامین رهبری هستیم، چرا دست به تطبیق نادرست می زنیم!؟ و جهان را نسبت به اسلام و مساله ظهور بدبین می کنیم.
حجت الاسلام نصوری با اشاره به متمرکز شدن وهابیت به تطبیق های نادرست مرگ ملک عبدالله با علائم ظهور، ادامه داد: با توجه به علائم حتمی و غیرحتمی ظهور امام عصر(ع)، اگر یک اتفاق مانند قیام سفیانی را علامت بدانیم، اگر قیام یمانی اتفاق نیفتاد، دشمنان و فرصت طلبان یمانی را می سازند. به این معنا که تطبیق اتفاقات با علامات ظهور باعث جولان دشمنان در این عرصه می شود.
معاون تبلیغ و ارتباطات مرکز تخصصی مهدویت با بیان اینکه باید در مباحث مهدویت عالمانه وارد شد نه جاهلانه، گفت: در این دوران بر ما واجب و تکلیف است که بدون تطبیق نادرست به سراغ زمینه سازی در عرصه ظهور باشیم.
وی با بیان اینکه فضای تطبیق در طول تاریخ به جامعه اسلامی ضربه مهلکی زده است، خاطرنشان کرد: به طور مثال درگیری میان مسلمانان در تاریخ معاصر نشان می دهد که از اصولیون و اخباریون، سوفیه و بابیه و بهاییه به وجود آمدند و هرچه بیشتر فضای جامعه مهدوی را متشنج کردند.
حجت الاسلام نصوری با هشدار به عدم تطبیق اتفاقات با علائم ظهور، اظهارداشت: با توجه به نامه مقام معظم رهبری به جوانان اروپا و امریکای شمالی باید اسلام و مبانی معارف الهی را از منابع پرسید. باید در عصر غیبت براساس دستورات اهل بیت(ع) به زمینه سازی برای ظهور منجی موعود پرداخت.
آخرین ویرایش
در 1399/9/5 07:14

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
01133311830
ساری . خیابان انقلاب . کوچه خسرویه . روبروی درب پارکینگ اداره دارائی ،ساختمان موقوفه افراپلی .طبقه اول
پیامک
30001366