بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان مازندران ترویج و تعمیق فرهنگ مهدویت هدف ما است . هم‌اکنون 34 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

ششمین هم اندیشی مهدی یاوران

هم اندیشی مهدی یاوران در هر ماه برگزار می شود که به فعالیت مهدیه ها ومساجد منتسب به نام حضرت وبرنامه های نهم ربیع الاول می پردازند

ششمین هم اندیشی مهدی یاوران (مدیران مهدیه ها ومساجد منتسب به نام حضرت) در مسجد مهدیه فریدونکنار در روز پنجشنبه 26/9/94 از ساعت 9 الی12 برگزار گردید.
برنامه های اجرا شده شامل:
1. تلاوت کلام الله مجید
2. دعای سلامتی آقا امام زمان(عج)
3. سرود جمهوری اسلامی ایران
4. صلوات خاصه امام رضا(ع)
5. خیر مقدم توسط ریاست سازمان تبلیغات فریدونکنار
6. معرفی مسجد مهدیه فریدونکنار وگزارش فعالیتهای مهدیه
7. سخنرانی حجت الاسلام علی صدوقی (معاونت تهذیب مرکز تخصصی مهدویت) با عنوان مدیریت واخلاق مهدوی در مساجد ومهدیه ها
8. سخنرانی حجت الاسلام نصوری(مدیریت بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان مازندران) با عنوان نهم ربیع الاول سالروزآغاز امامت امام زمان(عج) فرصت ها وچالش ها
9. سخنرانی حجت الاسلام هاشمی(امام جماعت مهدیه ساری) با عنوان راهکارهای عملی ترویج فرهنگ مهدویت در مهدیه

خلا صه ای از بیانات سخنرانان جلسه:
حجت الاسلام صدوقی:
ایشان باذکر گرامیداشت شهدای مدافع حرم که حقیقتا مصداق واقعی سربازان امام زمان(عج) هستند سخنان خود را شروع کردند و در ادامه با ارائه یک الگوی مهدوی، به بررسی اخلاق در بین منتظران پرداختند.
ایشان همچنین فرمودند که افرادی که می خواهند در عرصه مهدویت موفق باشند باید در اهل مجاهده و فعالیت عمیق باشند و با اندک شکستی، دلسرد نشوند و ادامه مسیر دهند.
ایشان در پایان صحبت های خود به این نکته اشاره کردند که مقوله مهدویت، تمام اسلام است، نه اینکه بخشی از آن باشد و ما باید تمام زندگی مان مهدوی باشد.


حجت الاسلام نصوری
ایشان ضمن بیان نکات معرفتی از امام عصر(عج) به اهمیت کار برای امام زمان(عج) پرداختند و اینکه آنانی که حاضر نیستند در راه مهدویت، قدمی بردارند، فردای قیامت موجب خسران عظیم خواهند شد و البته در همین دنیا هم متوجه زیان خود خواهند شد.
ایشان در ادامه به گستردگی مباحث مهدویت و تخصصی بودن مطالب آن پرداختند و فرمودند این عرصه نیاز به دانشی تخصصی دارد و نباید بدون مطالعه عمیق، به بررسی مباحث پرداخت.
ایشان در پایان به اهمیت پاسداشت ایام نهم ربیع الاول پرداختند ما باید در این روز به گرامیداشت سالروز آغاز امامت حضرت بپردازیم و از حواشی به دور باشیم.

حجت الاسلام هاشمی
در پایان مراسم جناب حجت الاسلام هاشمی در بیاناتی ارزشمند به اهمیت جایگاه مهدویت پرداختند ، و اینکه همه ما در هر لباس و جایگاهی هستیم باید به این مقوله پایبند باشیم و کار اساسی و جدی کنیم.
ایشان در ادامه فرمودند یکی از مهمترین ابزار در تبلیغ و ترویج این فرهنگ، شبکه های اینترنتی هستند که می توان با بهره درست از این ابزار، در فرهنگ سازی مهدویت، مفید واقع شد.
لازم به ذکر است این همایش هر دو ماه یکبار در یکی از مهدیه های استان برگزار می گردد. که محتوا ومدیریت برنامه ها با هماهنگی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی(ع) استان مازندران که تحت اشراف حضرت آیت الله طبرسی نماینده رهبری در استان می باشدوبرنامه های اجرایی آن با اداره کل سازمان تبلیغات استان می باشد
آخرین ویرایش
در 1394/10/10 10:55 توسط محمدرضا نصوری

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
01133311830
ساری . خیابان انقلاب . کوچه خسرویه . روبروی درب پارکینگ اداره دارائی ،ساختمان موقوفه افراپلی .طبقه اول
پیامک
30001366