بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان مازندران ترویج و تعمیق فرهنگ مهدویت هدف ما است . هم‌اکنون 34 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

جلسه هیات مدیره بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) مازندران

صبح روز یکشنبه 10 اردیبهشت ماه ، جلسه هیات مدیره , و شورای سیاست گزاری بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) مازندران در محل دفتر نماینده محترم ولی فقیه استان مازندران با حضور اعضا برگزار شد.
دراین جلسه که با ریاست آیت الله طبرسی نماینده محترم ولی فقیه استان و با دبیری حجت‌الاسلام محمدرضا نصوری، مدیر بنیاد مهدویت مازندران شروع شد ، در ابتدا به بیان شرح فعالیت های سال گذشته بنیاد پرداختند که از جمله آنها می توان به اعزام مبلغ در ایام سال به مراکز فرهنگی ، برگزاری نشست های تخصصی در دانشگاههای محتلف ، ارسال بروشور و نشریات به روحانیوت و مبلغین و.... اشاره کرد.
وی افزود: نمایشگاه کودک و نوجوان در مازندران به مناسبت نیمه شعبان در سال گذشته مورد استقبال فراوان مردم قرار گرفت.
مدیر بنیاد مهدویت مازندران تصریح کرد: اولین دوره تربیت مربی مهد مهدوی در بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) مازندران از فروردین ماه امسال با حضور اساتیدی از قم برگزار شد.
وی افزود: این دوره به مدت چهار هفته، روزهای پنجشنبه و جمعه در بنیاد مهدویت مازندران با حضور اساتیدی از قم، تشکیل شده است که پس از پایان دوره به آنها گواهی معتبر داده می‌شود.
حجت‌الاسلام نصوری از فارغ التحصیل شدن ۳0 مربی مهد کودک با عنوان «یاران آفتاب» خبر داد و اظهار کرد: تا کنون ۳۶ نفر از مربیان مهدهای کودک از آموزش‌های این دوره بهره بردند و در نظر است دوره تکمیلی را در قم بگذرانند.
وی افزود: در راستای ترویج فرهنگ مهدویت و بهره‌گیری سخنرانان و وعاظ ، مطالبی تحت عنوان «امام شناسی» تهیه و با همکاری اداره کل تبلیغات اسلامی مازندران به چاپ رسید.
مدیر بنیاد مهدویت مازندران گفت: آموزش برخی از روحانیون و مربیان با همکاری دادگستری استان در برخی از شهرها به منظور پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در سال گذشته برگزار شد.
وی افزود: در قالب سی دی نیز محتوا، تهیه شده و از تبلیغات اسلامی می خواهیم که آن را به چاپ برساند.
نصوری عنوان کرد: با شناسایی هیئت‌های مذهبی فعال و برگزاری نشست با اعضای این هیئت‌ها هماهنگی لازم برای اجرای برنامه‌های نیمه شعبان و نیز احیای شب در نیمه شعبان در شهرهای مازندران همگام با سراسر کشور انجام شد.
وی افزود: پایان بخش برنامه شب احیا قرائت دعای ندبه در صبح جمعه است.
در ادامه حجت الاسلام و المسلمین شکریان ، ریاست اداره کل تبلیغات اسلامی استان ضمن تاکید بر اهمیت مراسمات نیمه شعبان ، از آمادگی این سازمان برای چاپ و توزیع ویژه نامه های نیمه شعبان و به کارگیری روحانیون مستقر در این ایام خبر داد.
در ادامه حجج اسلام اکبری و غفاری که از طرف مرکز مدیریت حوزه های علمیه برادران و خواهران دراین جلسه حضور داشتند از برگزاری مراسمات نیمه شعبان در حوزه های علمیه استان و آماده سازی طلاب برای بیان مطالب مهدوی در این ایام در مساجد و مراکز فرهنگی خبر دادند.
جناب سرگرد رنجبر که از طرف فرماندهی سپاه کربلا در این جلسه حضور داشتند از آمادگی سپاه برای برگزاری جلسات نیمه شعبان و ایستگاه های صلواتی در پایگاه های بسیج و ورودی های شهر خبر داد.

در ادامه علی صادق مقدسی مدیر کل صدا و سیما مازندران، گفت: برای جشن ویژه نیمه شعبان همه مدیران پای کار بیایند و برای برگزاری جشن موعود لازم است در یک شهر به عنوان الگو جشنی با رعایت همه شئونات اسلامی برگزار کنیم.
وی با بیان اینکه نیازمند ورود کارشناسان مجرب تر در حوزه مسائل دینی هستیم، افزود: برنامه چشم انتظار، شباهنگام، طنز از جمله برنامه های رادیو و تلویزیون به مناسبت نیمه شعبان است.
مقدسی اظهار کرد: صدا و سیمای مازندران آمادگی دارد هر گونه که مدیر بنیاد مهدویت پیشنهاد می‌دهد انعکاس برنامه های این ایام را بر عهده بگیرد..
درا نتهای جلسه هم آیت الله طبرسی با جمع بندی مطالب جلسه ، از کمک و پشتیبانی دفتر ولی فقیه استان برای کمک به بهبود هرچه بهتر این مراسمات خبر دادند.
آخرین ویرایش
در 1396/5/2 14:05 توسط حسین نصوری

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
01133311830
ساری . خیابان انقلاب . کوچه خسرویه . روبروی درب پارکینگ اداره دارائی ،ساختمان موقوفه افراپلی .طبقه اول
پیامک
30001366