بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان مازندران ترویج و تعمیق فرهنگ مهدویت هدف ما است . هم‌اکنون 34 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

نهمین هم اندیشی مهدیه های استان مازندران

نهمین هم اندیشی مسئولین مهدیه های استان مازندران در روز پنج شنبه 21/10/96 به همت بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) استان مازندران و با همکاری اداره کل سازمان تبلیغات اسلامی استان مازندران در مهدیه شهید طالبیان بابل برگزار شد.
نهمین هم اندیشی مسئولین مهدیه های استان مازندران در روز پنج شنبه 21/10/96 به همت بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) استان مازندران و با همکاری اداره کل سازمان تبلیغات اسلامی استان مازندران در مهدیه شهید طالبیان بابل برگزار شد.
در این همایش که به همت بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج)واداره کل تبلیغات اسلامی استان مازندران برگزار گردید،مسئولین مهدیه های استان از شهرهای مختلف ،مسئولین فرهنگی مساجد و مسئولین سازمان تبلیغات اسلامی استان مازندران حضور داشتند وبه بیان نقطه نظرات خود پرداختند.
در این مراسم بعد از تلاوت آیات کلام الله مجید و اجرای سرود ملی و دعای سلامتی حضرت ولی عصر(عج) و خیر مقدم توسط مدیر سازمان تبلیغات اسلامی امیر کلای بابل ، پدر شهیدطالبیان از انگیزه خود برای تاسیس مهدیه امیر کلا بیان کردند.
سپس حجت الاسلام و المسلمین محمد رضا نصوری مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) استان مازندران ضمن تشکر از اداره کل سازمان تبلیغات اسلامی استان مازندران بخاطر حمایت های بی دریغی که در عرصه مهدویت داشتند و بسیار کوشا و فعال بودند تشکر و قدردانی کردند.
ایشان در ادامه صحبت های خود نسبت به هم اندیشی و ارائه راهکارهای مناسب در ترویج و تعمیق فرهنگ مهدویت نکاتی را ارائه دادند. حجت الاسلام و المسلمین نصوری خاطر نشان شدند در بعضی زمان ها آسیب هایی است که انسان را تهدید می کند و برای به حداقل رساندن این آسیب ها باید به دنبال راهکار باشیم اگر ما بتوانیم در عمل کار کنیم و مبانی و اعتقادات خودمان را به نسل امروز به صورت زیبایی برسانیم، می توانیم فرهنگ انتظار را رشد دهیم ایشان در ادامه فرمودند: امام باقر(ع) درتفسیر سوره آل عمران آیه 200 می فرمایند: "اصبروا و صابرو و رابطو" امام باقر (ع) این آیات را به تاول برده و فرمودند "اصبرو "یعنی صبر در انجام واجبات خودسازی کردن "صابروا علی عدوکم" یعنی صبر در برابر دشمن مقاومت در برابر دشمن و "رابطوا امامکم منتظر" یعنی متحد باشید برای امام خود، نتیجه ای که از آیه میگیریم اینکه هم خودسازی و هم جامعه سازی داشته باشیم تا بتوانیم به عنوان زمینه سازان ظهور باشیم.
در ادامه ایشان فرمودند یکی از ویژگی های یاران امام زمان (عج) طبق خطبه 182 نهج البلاغه اینکه متحد باشید تا بتوانید یار امام زمان (عج) باشید. ما نباید بگذاریم بعضی از تئوریسین های دنیا امام ما را دجال معرفی کنند در حالی که ما کلی مطلب داریم که امام را به عنوان امام رحمت للعالمین معرفی میکنیم در دعای عدیله میخوانیم" به یمنه به رزق البلا و به الوجود ثبت الارض و السماء" یعنی امام یک نعمت بزرگی است که به برکت اوست که به رزق و روزی داده می شود و به خاطر وجود او خداوند آسمان و زمین را آفرید.
ایشان در پایان کسب معرفت مهدوی را در حال حاضر از مهمترین وظایف یک انسان منتظر دانستند و فرمودند مهدیه ها باید با استفاده از فرصت هادر مراسمات در زمینه سازی ظهور برای افزایش معرفت مهدوی استفاده کنند و تکلیف مان را به عنوان منتظر انجام دهیم.
درادامه برنامه حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای روحانی نیا قائم مقام اداره کل سازمان تبلیغات اسلامی استان مازندران بعد از تشکر از همه ی مهدیه ها به بیان اهمیت کار مهدویت و اینکه همه مسئول هستیم و تمام توان خودمان را برای حضرت حجت بکار بگیریم اشاره کردند نتیجه برپایی و شرکت این مراسمات و بیان نقطه نظرات باعث ایجاد اتحاد و همدلی در بین فعالان مهدوی می باشد و در پایان برنامه با اقامه نماز جماعت و اطعام دهی مراسم به پایان رسید.

آخرین ویرایش
در 1396/10/25 08:34

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
01133311830
ساری . خیابان انقلاب . کوچه خسرویه . روبروی درب پارکینگ اداره دارائی ،ساختمان موقوفه افراپلی .طبقه اول
پیامک
30001366