بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان مازندران ترویج و تعمیق فرهنگ مهدویت هدف ما است . هم‌اکنون 34 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

سخنرانی مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) استان مازندران در جمع زائران حضرت معصومه (س)

معاون تبلیغ و ارتباطات مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم:
منتظر واقعی در کلام امامت ، آن منتظری است که دارای سه ویژگی عقل ، فهم و معرفت به امام زمان(عج) باشد.
معاون تبلیغ و ارتباطات مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم:
منتظر واقعی در کلام امامت ، آن منتظری است که دارای سه ویژگی عقل ، فهم و معرفت به امام زمان(عج) باشد.
حجت الاسلام و المسلمین استاد محمدرضا نصوری ، معاون تبلیغ و ارتباطات مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم ، در جمع زائران حریم منور حضرت معصومه (ُسلام الله علیها) به تبیین شاخصه های انتظار واقعی و معیارهای یک انسان منتظر در عصر حاضر پرداختند.
این کارشناس مرکز مهدویت ، با بیان روایتی زیبا از امام صادق (ع) که سلمان فارسی را به عنوان الگو برای دیگر شیعیان معرفی کردند ، این ممتاز بودن سلمان را به خاطر وجود 3 ویژگی مهم در او منوط کردند که عبارتند از :
با علما همنشین بودن ، هم سفره بودن با فقرا و مطیع امام زمان خود بودن.
یک انسان منتظر باید در انتظار خود عاقلانه و بامعرفت عمل کند تا اسیر دام شیادان و مدعیان دروغین نشود ، از طرفی حشر و نشر با مردم و قشر جامعه داشته باشد و از همه مهمتر هر کاری که می خواهد انجام دهد ، باید قبل انجامش ببیند آیا مطابق رضای امام عصر (عج) می باشد یا خیر.
استاد نصوری در ادامه فرمودند دوست داشتن امام عصر (عج) وقتی ارزشمند است که همراه با معرفت باشد و نشانه دوستی با معرفت ، در عمل انسان ظاهر می شود. یعنی این طور نمی شود که از طرفی دم از امام عصر (عج) زده شود و از طرفی در عمل ، خلاف بیانات امام رفتار شود.
ایشان در ادامه با ذکر روایتی مهم و معرفتی از امام سجاد (ع) خطاب به ابوخالد کابلی ، بیان کردند که طبق فرموده امام سجاد(ع) ، منتظران زمینه ساز واقعی ظهور ، کسانی هستند که خدا به آنان ، عقل ، فهم و معرفتی داده است که غیبت برای آنان به منزله شهود است و در یاری امام خود کوتاهی نمی کنند.
اگر انسانی می خواهد به مرحله ای برسد که امامش از او باشد ، باید بیش از پیش معرفتش را به حضرت بیشتر کند.

آخرین ویرایش
در 1399/9/8 08:45 توسط حسین نصوری

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
01133311830
ساری . خیابان انقلاب . کوچه خسرویه . روبروی درب پارکینگ اداره دارائی ،ساختمان موقوفه افراپلی .طبقه اول
پیامک
30001366