بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان مازندران ترویج و تعمیق فرهنگ مهدویت هدف ما است . هم‌اکنون 34 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

جلسه شورای سیاستگزاری ستاد مهدویت استان مازندران

جلسه شورای سیاستگزاری ستاد مهدویت استان مازندران به ریاست حضرت آیت الله طبرسی نماینده ولی فقیه در استان مازندران و با حضور اعضا شورا در دفتر معظم له برگزار گردید.
جلسه شورای سیاستگزاری ستاد مهدویت استان مازندران به ریاست حضرت آیت الله طبرسی نماینده ولی فقیه در استان مازندران و با حضور اعضا شورا در دفتر معظم له برگزار گردید.
این جلسه با ریاست آیت الله طبرسی نماینده محترم ولی فقیه استان و حجت‌الاسلام محمدرضا نصوری به عنوان دبیرجلسه و مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان مازندران آغاز شد . در ابتدا بعد تلاوت قرآن مجید حجت الاسلام نصوری به بیان گزارش کار پیرامون فعالیت های بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) استان مازندران در قسمت آموزشی ، فرهنگی و پژوهشی در سال 1396 پرداختند که از جمله آنها می توان به اعزام مبلغ در ایام سال به مراکز فرهنگی ، برگزاری نشست های تخصصی در دانشگاههای محتلف ، ارسال بروشور و نشریات به روحانیون و مبلغین وبرگزاری دوره های مهدویت در دادگستری و حوزه های علمیه و مدارس و همکاری با جشنواره علامه حلی و .... اشاره کردند.
سپس در مورد برنامه های نیمه شعبان صحبت شد که پیشنهادات و توانایی انجام کار ها به مسئولین ابلاغ شد تا این مراسم هر چه باشکوه تر برگزار گردد. وی افزود برنامه های نیمه شعبان از 5 شعبان تا 15 نیمه شعبان که به عنوان دهه مهدویت نامگذاری شده است به صورت مصور اعلام کردند که تمام ارگان ها تلاش کنند تا برنامه امسال مخصوصاً شب احیا هر چه با معنویت تر برگزار گردد.
در ادامه حجت الاسلام و المسلمین شکریان ریاست اداره کل سازمان تبلیغات اسلامی استان ضمن تاکید بر اهمیت مراسمات نیمه شعبان از آمادگی این سازمان جهت انجام برنامه های نیمه شعبان به صورت متمرکز و به کارگیری روحانیون مستقر، چاپ و پخش ویژه نامه ، بروشور و ... در این ایام خبر داد.
در ادامه حجت الاسلام موسوی معاون فرهنگی اداره کل دادگستری استان مازندران که در این جلسه حضور داشتند خواستار اعزام اساتید در ایام نیمه شعبان برای روستاها و سمن ها و برنامه ثابت برای قضات و کارمندان محترم دادگستری خواهان شدند.
جناب سرگرد آهنگر که از طرف فرمانده سپاه کربلا در این جلسه بودند از آمادگی سپاه برای برگزاری جلسات نیمه شعبان و ایستگاه صلواتی در پایگاه ها خبر داد و خواستار مقابله با فرقه بهایی در روستا ها و برخی شهرستان ها شدند.
در ادامه جلسه نواییان از صداو سیمای استان مازندران اظهار کرد که آمادگی انعکاس برنامه های نیمه شعبان و حضور کارشناسان در دهه مهدویت در صدا و سیما را دارند وتمام مراسمان را پوشش خبری می دهند.
در انتها آیت الله طبرسی با جمع بندی مطالب جلسه و تشکر از بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان مازندران که در این عرصه فعالیت میکنند از برنامه خوب بنیاد و برگزاری درس خارج مهدویت که در حوزه هابرپا ست در استان مازندران نیز برگزار گردد ایشان در ادامه خاطر نشان کردند عاشورایی شدن فرهنگ مهدویت در جامعه بسیار حایز اهمیت است و معرفی امامت، رهبری و مهدویت را لازمه پیشرفت و بقای جامعه دانست وی بر تحقق فرهنگ سازی مهدویت در جامعه تاکید کرد و افزود باید فکر و اندیشه مهدویت را در دنیا نشر و ترویج دهیم ترویج فرهنگ مهدویت حفظ و صیانت انقلاب اسلامی است و آنچه از مهدویت بر ما تکلیف شده بایستی به درستی عمل کنیم . ایشان در ادامه بیان کردند که از کمک و پشتیبانی دفترنمایندگی ولی فقیه در استان مازندران برای کمک به بهبود هر چه بهتر مراسمات دریغ نمی ورزند.
آخرین ویرایش
در 1396/12/8 15:16

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
01133311830
ساری . خیابان انقلاب . کوچه خسرویه . روبروی درب پارکینگ اداره دارائی ،ساختمان موقوفه افراپلی .طبقه اول
پیامک
30001366