بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان مازندران ترویج و تعمیق فرهنگ مهدویت هدف ما است . هم‌اکنون 34 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

برگزاری جلسه شورای سیاستگذاری ستاد مهدویت استان مازندران

جلسه شورای سیاستگذاری ستاد مهدویت استان مازندران به ریاست حضرت آیت الله طبرسی نماینده محترم ولی فقیه در استان مازندران و امام جمعه شهرستان ساری و با حضور اعضاء شورا در دفتر معظم له برگزار گردید.
برگزاری جلسه شورای سیاستگذاری ستاد مهدویت استان مازندران
جلسه شورای سیاستگذاری ستاد مهدویت استان مازندران به ریاست حضرت آیت الله طبرسی نماینده محترم ولی فقیه در استان مازندران و امام جمعه شهرستان ساری و با حضور اعضاء شورا ( مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان مازندران، مدیر اوقاف و امور خیریه استان مازندران، فرمانده نیروی انتظامی استان مازندران، فرمانده سپاه کربلا استان مازندران، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران، معاون صدا و سیما مرکز مازندران، معاون قرآن و عترت اداره کل آموزش و پرورش استان مازندران، رئیس شورای اسلامی شهرستان ساری، مدیر حوزه علمیه استان مازندران، مدیرکل کتابخانه های استان مازندران، معاون فرهنگی دادگستری استان مازندران، مسئول مهدیه شهرستان ساری، رئیس ائمه جمعه و جماعات استان مازندران) در دفتر معظم له برگزار گردید.
این جلسه با ریاست آیت الله طبرسی نماینده محترم ولی فقیه استان و حجت‌الاسلام محمدرضا نصوری مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان مازندران به عنوان دبیرجلسه آغاز شد . در ابتدا بعد از تلاوت قرآن مجید حجت الاسلام نصوری به بیان گزارش فعالیت های بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) استان مازندران در حوزه های آموزشی ، فرهنگی و پژوهشی در سال 1397 پرداختند که از جمله آنها می توان به اعزام مبلغ به مراکز فرهنگی ، برگزاری نشست های تخصصی در دانشگاه های استان مازندران ، تهیه ، تولید و انتشار بروشور و نشریات و ارسال آن ها برای روحانیون و مبلغین ، برگزاری دوره های آموزشی معارف مهدویت در دادگستری ، حوزه های علمیه و مدارس و همکاری با جشنواره علامه حلی و .... اشاره کردند.
سپس در مورد برنامه های نیمه شعبان سال 1440 هجری قمری بحث و تبادل نظر آغاز گردید و برنامه های تدوین شده توسط بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان مازندران به مسئولین ابلاغ شد تا این مراسم هر چه باشکوه تر برگزار گردد. حجت الاسلام نصوری افزود برنامه های نیمه شعبان از 5 شعبان تا 15 شعبان که به عنوان دهه مهدویت نامگذاری شده است و اعلام کردند که تمام ارگان ها تلاش کنند تا برنامه امسال مخصوصاً برپایی برنامه احیا در شب نیمه شعبان هر چه با معنویت تر برگزار گردد.
در ادامه حجت الاسلام و المسلمین شکریان مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان مازندران ضمن تاکید بر اهمیت اجرای مراسمات نیمه شعبان از آمادگی این سازمان جهت انجام برنامه های نیمه شعبان به صورت متمرکز و به کارگیری روحانیون مستقر،گردهمایی با مسئولین مهدیه، اعتکاف انتظار، احیا نیمه شعبان ، چاپ و پخش ویژه نامه ، بروشور و ... در این ایام خبر داد.
در ادامه جناب آقای سید مسعود مدینه رئیس شورای اسلامی شهرستان ساری که در این جلسه حضور داشتند خبر از جشن بزرگ نیمه شعبان در مرکز استان و چراغانی و پخش پوستر و بنر در شهر ساری را خبر دادند.
در ادامه حجت الاسلام موسوی معاون فرهنگی اداره کل دادگستری استان مازندران که در این جلسه حضور داشتند خواستار اعزام اساتید در ایام نیمه شعبان برای روستاها و سمن ها و برنامه ثابت برای قضات و کارمندان محترم دادگستری را خواهان شدند.
همچنین جناب سردار بابایی فرماندهی محترم سپاه کربلا استان مازندران و سردار میرفیضی فرمانده ناجا در استان مازندران از آمادگی های خود را برای برگزاری جلسات نیمه شعبان طبق برنامه های ابلاغی بنیاد و ایستگاه صلواتی در پایگاه ها خبر دادند و خواستار مقابله با فرقه بهاییت در روستا ها و برخی شهرستان ها شدند.
در ادامه جلسه آقای صمدی از صداو سیمای استان مازندران اظهار کرد که آمادگی انعکاس برنامه های نیمه شعبان و حضور کارشناسان در دهه مهدویت در صدا و سیما را دارند وتمام مراسمات را تحت پوشش رسانه ها قرار می دهند.
در انتها آیت الله طبرسی نماینده محترم ولی فقیه در استان با جمع بندی مطالب جلسه و تشکر ویژه از بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان مازندران خصوصاً حاج آقای نصوری که طی ده سال گذشته از شرق تا غرب استان را در زمینه آموزشی و فرهنگی پوشش داده اند. در ادامه بیان کردند بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) یکی از بنیاد های فعال و زنده و همیشه در صحنه است و اظهار داشتند که جشن ولادت باید هم شعاری و هم شعوری باشد. ایشان در ادامه خاطر نشان کردند عاشورایی شدن فرهنگ مهدویت در جامعه بسیار حایز اهمیت است و معرفی امامت، رهبری و مهدویت را لازمه پیشرفت و بقای جامعه دانست وی بر تحقق فرهنگ سازی مهدویت در جامعه تاکید کرد و افزود باید فکر و اندیشه مهدویت را در دنیا نشر و ترویج دهیم ترویج فرهنگ مهدویت حفظ و صیانت انقلاب اسلامی است و آنچه از مهدویت بر ما تکلیف شده بایستی به درستی عمل کنیم . ایشان در ادامه بیان کردند که از کمک و پشتیبانی دفترنمایندگی ولی فقیه در استان مازندران برای کمک به بهبود هر چه بهتر مراسمات دریغ نمی ورزند.


عکس
آخرین ویرایش
در 1398/1/27 14:49

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
01133311830
ساری . خیابان انقلاب . کوچه خسرویه . روبروی درب پارکینگ اداره دارائی ،ساختمان موقوفه افراپلی .طبقه اول
پیامک
30001366