بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان مازندران ترویج و تعمیق فرهنگ مهدویت هدف ما است . هم‌اکنون 34 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

حضرت معصومه فدای امام زمانش شد

دلیل عظمت و بزرگی حضرت معصومه (س) همراه شدن ایشان با امام زمان خود یعنی امام رضا (ع) بود.
آنچه که مهم است جایگاه رفیع حضرت معصومه (س) در بین ائمه معصومین و اطرافیان آن‌ها است. دلیل این بزرگی و عظمت آن است که حضرت معصومه (س) همواره در مسیر امام زمان خود گام برداشته است.
دلیل عظمت و بزرگی حضرت معصومه (س) همراه شدن ایشان با امام زمان خود یعنی امام رضا (ع) بود.
آنچه که مهم است جایگاه رفیع حضرت معصومه (س) در بین ائمه معصومین و اطرافیان آن‌ها است. دلیل این بزرگی و عظمت آن است که حضرت معصومه (س) همواره در مسیر امام زمان خود گام برداشته است.
آنچه که دلیل نصرت و پیشرفت و تعالی انسان می‌شود یاری امام عصر است. ما اگر بخواهیم به شاخصه‌های حضرت معصومه (س) اشاره کنیم یکی از امامزادگانی است که متن زیارت نامه حضرت معصومه (س) از حضرت امام رضا (ع) به دست ما رسیده است. در بین امامزادگان یکی حضرت عباس (ع) و دیگری حضرت معصومه (س) دارای متن زیارتنامه از سمت امام معصوم (ع) هستند
این کارشناس مهدویت تاکید کرد: ما در مورد دو غیر از امام داریم که امامان معصوم درباره آن‌ها فرموده‌اند جان ما به فدای آن‌ها. یکی حضرت قمر بنی هاشم (ع) است که امام حسین (ع) فرمودند جانم به فدای او و دیگری حضرت معصومه (س) که پدر بزرگوار او فرمودند پدرش به فدایش. این بزرگان دو نوری هستند که زیارتنامه‌اش از طرف امام معصوم آمده است.
حرم حضرت معصومه (س) در کنار حرم خدا، پیامبر و امیرالمومنین علی (ع) قرار دارد. یعنی در احادیث روایی وارد شده است برای خدا کعبه حرم است، برای پیامبر (ص) مسجدالنبی و حرم اهل بیت (ع) حرم حضرت معصومه (س) است. قم همواره جایگاه تشیع بوده است و حضور حضرت معصومه (س) در این عرصه تاثیر بسیار زیادی داشته است. زیارت حضرت معصومه (س) هم ردیف با زیارت امام رضا (ع) قرار دارد. ما برای غیر امامی نداریم که این همه زیارتنامه برای او نقل شده باشد و آن هم از طرف امام معصوم (ع).
دلیل این همه بزرگی و عظمت این است که حضرت معصومه (س) فدای امام زمانش شد. بعد از اینکه امام رضا (ع) به ایران هجرت کردند حضرت معصومه (س) بانوی عالمیان نیز حرکت می‌کنند و به سمت ایران می‌آیند تا از این طریق بتوانند یاری رسان امام زمان خود باشند. همراه شدن با امام سبب رسیدن انسان به فضیلت و جایگاه ویژه‌ای نزد خداوند می‌شود.
در زیارتنامه حضرت معصومه (س) وارد شده است که در بهشت شفاعت ما را کند. یعنی راه رشد در بهشت شفاعت فاطمه معصومه (س) است. تمام فقها، بزرگان و متکلمان دین ما در برابر حضرت معصومه (س) همواره زانو زده و به ایشان توسل می‌کردند. امام راحل هر شب به زیارت حضرت معصومه (س) می‌رفت و علامه طباطبایی در جایی می‌گوید توفیق من در دنیا زیارت‌هایی بود که از حضرت معصومه (س) داشته‌ام.
عالمان زمان ما به هر جایی که رسیده‌اند به دلیل زانو زدن در برابر حضرت معصومه (س) بوده است. چرا که حضرت به نور امامت متصل است و اتصال به نور امامت انسان را مامن نور می‌کند. آنچه که راه پیشرفت و تعالی و فضیلت را باز می‌کند، همین متصل شدن به امامان معصومین (ع) است. امام رضا (ع) می‌فرماید هرآنچه در زیارت قبر من نهفته است در زیارت قبر خواهرم فاطمه معصومه (س) نیز وجود دارد. حضرت معصومه (س) یک روحیه دهنده و یک مژدهی برای بانوان عالم است که می‌توانند به این بزرگوار تاسی داشته باشند.
آخرین ویرایش
در 1398/4/10 14:31

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
01133311830
ساری . خیابان انقلاب . کوچه خسرویه . روبروی درب پارکینگ اداره دارائی ،ساختمان موقوفه افراپلی .طبقه اول
پیامک
30001366