بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان مازندران ترویج و تعمیق فرهنگ مهدویت هدف ما است . هم‌اکنون 34 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

برگزاری دومین جلسه شورای سیاستگذاری ستاد مهدویت استان مازندران

این جلسه به ریاست آیت الله طبرسی نماینده محترم ولی فقیه استان مازندران آغاز شد . در ابتدا بعد تلاوت قرآن مجید حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا نصوری دبیر جلسه و مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان مازندران بعد از تبریک بمناسبت دهه کرامت در دو بخش به ارائه گزارشات پرداختند. بخش اول گزارش برنامه های نیمه شعبان و ارائه برنامه های اوقات فراغت تابستان، بخش دوم قرائت نامه حاج آقای قرائتی به آیت الله طبرسی در خصوص صدور احکام شورای سیاستگذاری و هماهنگی فعالیت های مهدوی استان به اعضای شورا بوده است.
جلسه شورای سیاستگذاری ستاد مهدویت استان مازندران به ریاست حضرت آیت الله طبرسی نماینده ولی فقیه در استان مازندران و با حضور اعضا شورا در دفتر معظم له برگزار گردید.
این جلسه به ریاست آیت الله طبرسی نماینده محترم ولی فقیه استان مازندران آغاز شد . در ابتدا بعد تلاوت قرآن مجید حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا نصوری دبیر جلسه و مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان مازندران بعد از تبریک بمناسبت دهه کرامت در دو بخش به ارائه گزارشات پرداختند. بخش اول گزارش برنامه های نیمه شعبان و ارائه برنامه های اوقات فراغت تابستان، بخش دوم قرائت نامه حاج آقای قرائتی به آیت الله طبرسی در خصوص صدور احکام شورای سیاستگذاری و هماهنگی فعالیت های مهدوی استان به اعضای شورا بوده است.
حجت الاسلام نصوری در گزارش برنامه های نیمه شعبان بیان کردند امسال احیا نیمه شعبان از 20 مسجد به 35 مسجد در استان افزایش یافته بود که البته حضور جوانان در این برنامه ها بسیار پررنگ بوده مخصوصا شب احیا که با معنویت بیشتری برگزار شد. ایشان در ادامه بیان کردند از جمله برنامه های نیمه شعبان (از 5 شعبان تا 15 نیمه شعبان که بعنوان دهه مهدویت نامگذاری شده است) عبارتند از : اعزام اساتید از غرب تا شرق استان، برگزاری جشن بزرگ مخصوص بانوان در سطح استان، چاپ بروشور و پوستر به تعداد 2000عدد و توزیع در ادارات و سازمان ها و مساجد و .... استان ،برپایی پیاده روی منتظران ظهور به همراه سخنرانی و ادعیه و پذیرایی و همچنین دوازدهمین گردهمائی مسئولین مهدیه های استان مازندران در فریدونکنار برگزار شد. ایشان در ادامه خاطر نشان شدند تابستان امسال در حال برگزاری کلاس ها ویژه کودکان نوجوانان و بزرگسالان هستیم همچنین کلاس های سبک زندگی منتظرانه، تفسیر سوره حجرات و لقمان، جلسات پاسخ به شبهات و بحث ولایت فقیه و در این راستا اعزام مربیان مهدویت جهت برگزاری کلاس های مهدویت به کانون مساجد، پایگاه های بسیج، سازمان تبلیغات و دیگر ارگان ها اشاره کردند.
در ادامه حجت الاسلام و المسلمین شکریان ریاست اداره کل سازمان تبلیغات اسلامی استان مازندران ضمن تاکید بر اهمیت برنامه نذر فرهنگی خواستار بودند تا این برنامه به صورت زیر نویس و همچنین تیز تبلیغاتی از طریق صدا و سیما پخش گردد تا همگان بتوانند در این کارارزشمند سهیم باشند.
همچنین همه اعضا آمادگی خود را در مورد برنامه های بیان شده اعلام کردند از جمله آقای اخوان معاون اجتماعی استاندار اظهار داشتند که برنامه های مهدویت را در حوزه سازمان های مردم نهاد ابلاغ و همکاری لازم را در این خصوص خواهن داشت. همچنین سردار میر فیضی فرماندهی محترم نیروی انتظامی استان مازندران اظهار فرمودند در دنیا قوه چهارم قوه رسانه است و در این راستا تهیه محتوا از طرف بنیاد مهدویت انجام شود.و این محتواها از طریق پلیس فتا وفضای مجازی اطلاع رسانی شود. جناب آقای جعفری از اداره کل کتابخانه استان اعلام کردند علاوه بر سیر مطالعاتی یاران موعود برنامه ویژه قصه گویی کودکان با موضوع مهدویت را اجرا خواهند کرد. همچنین مقرر گردید به مناسبت ولادت امام رضا (ع)نمایشگاه رواق رضوی در مرکز شهر ساری برپا و برگزار گردد. همچنین آقای تنها رئیس آموزش و پرورش ناحیه یک شهرستان ساری اعلام کردند 34 دارالقرآن و کانون فرهنگی و مدارس برای برگزاری دوره کلاس های مهدویت آمادگی خود را اعلام میکنند و همچنین برگزاری دوره مهدویت ویژه مدیران و معلمان استان را خواستار شدند.
در پایان آیت الله طبرسی با جمع بندی مطالب جلسه و تشکر ازمدیریت بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان مازندران که در این عرصه فعالیت جدی میکنند و همچنین اظهار خوشحالی کردند از اینکه همه استان ها به این مساله مهم مهدویت پرداخته اند ایشان خاطر نشان شدند که پوست و گوشت و استخوان ما متعلق به امام زمان(عج) است و هر فردی به اندازه توان خود در این راه باید گام بردارد. ایشان همچنین بیان کردند بحث امام شناسی و عدالت منحصر به شیعه است و به این جهت است که به ما شیعه اثنی عشری میگویند. همانطور که ما در دوران نیابت قرار داریم می دانیم که ائمه از طرف پیامبر منصوب میشوند و پیامبر هم از طرف خدا و همچنین ولایت فقیه جانشین امام است که این رشته در طول تاریخ دشمنان زیادی داشته اند وبا پول و رسانه که پشتوانه آنان است در این مسیر فرقه های زیادی تشکیل دادندکه ادعاهای مختلفی میکردند حتی ادعای ارتباط با امام زمان(عج) و خود امام زمان(عج) پس ما باید با دلیل و استدلال امامت امام زمان(عج) را جا بیندازیم و سعی کنیم برنامه های فرهنگی آموزشی مهدویت را بیشتر اهمیت بدهیم و این نذر فرهنگی را احیا کنیم و در مساجد و پایگاه و خانواده و دوستان خود تبلیغ کنیم و این بهترین و راحت ترین راه قدم برداشتن برای امام زمان(عج) بعنوان منتظر امام زمان است. ایشان همچینین افزودند باید فکر و اندیشه مهدویت را در دنیا نشر و ترویج دهیم ترویج فرهنگ مهدویت حفظ و صیانت انقلاب اسلامی است و آنچه از مهدویت بر ما تکلیف شده بایستی به درستی عمل کنیم . ایشان در ادامه بیان کردند که از کمک و پشتیبانی دفترنمایندگی ولی فقیه در استان مازندران برای کمک به بهبود هر چه بهتر برنامه ها دریغ نمی ورزند. در پایان مراسم حکم های شورای سیاستگذاری ستاد مهدویت توسط آیت الله طبرسی به اعضا اهدا شد.


عکس
آخرین ویرایش
در 1398/4/17 10:57

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
01133311830
ساری . خیابان انقلاب . کوچه خسرویه . روبروی درب پارکینگ اداره دارائی ،ساختمان موقوفه افراپلی .طبقه اول
پیامک
30001366