بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان مازندران ترویج و تعمیق فرهنگ مهدویت هدف ما است . هم‌اکنون 34 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

معرفت فاطمی

بهترین الگوی ما برای فعالیت در زمینه مهدویت ، فاطمه زهراء سلام الله علیهاست.که امام زمان ارواحنافداه می‌فرماید: فاطمه زهرا (سلام‌الله‌علیها)، برای من اسوه و الگوی نمونه است.
بهترین الگوی ما برای فعالیت در زمینه مهدویت ، فاطمه زهراء سلام الله علیهاست.
حضرت فاطمه زهرا (سلام‌الله‌علیها) به لحاظ ایام، کوتاه‌ترین عمر را در میان معصومین (علیهم السلام) دارد، اما به لحاظ آثار و برکات، درس‌های فراوانی دارد، به طوری که امام زمان ارواحنافداه می‌فرماید: فاطمه زهرا (سلام‌الله‌علیها)، برای من اسوه و الگوی نمونه است.
حضرت زهرا (سلام‌الله‌علیها) در سبک زندگی منتظرانه الگوست، در خانه‌داری، همسرداری، تربیت فرزند، کمک به هم‌نوعان، عبادت و توجه به وضعیت جامعه و در همه عرصه‌ها الگوست.
آنچه امروز برای ما مهم است و ما باید حضرت فاطمه زهرا (سلام‌الله‌علیها) را به عنوان الگو قرار دهیم، این است که حضرت بهترین الگو برای مرد و زن منتظر امام زمان ارواحنافداست
حضرت زهرا (سلام‌الله‌علیها) عمر گرانمایه خود را، فرزند ،آبرو ، تمام دارای و هستیش را صرف و خرج کرد تا ما یاد بگیریم که در رابطه با ولی زمان بی‌تفاوت نباشیم.
در همین روزهای مظلومیت و غربت حضرت علی علیه سلام از حضرت فاطمه (سلام‌الله‌علیها) سوال کردند: کیف اصبحت ؟؟ که چگونه صبح کردی؟؛ حضرت فرمودند: اصبحت بین فقد نبی و ظلم الوصی «من بین سختی‌ها و گرفتاری‌ها صبح کردم، من صبح کردم در حالی که پیامبر (صلّی‌الله‌علیه‌وآله) در عالم نبود و بر وصی او ظلم شده است» وحال من مانند زن با حیای است که وسط نامحرمان روسری از سر او بگیرند چگونه به خود می پیچد و احساس درد می کند
نبود پیامبر و ظلم بر وصی در این عصر و زمان نیز وجود دارد.
به راستی آیا ما نیز احساس درد و ظلم بر وصی زمانمان داریم ؟؟
غفلت و گناه مردم در آن زمان باعث خانه ی نشینی سید الاوصیاء و در این زمان باعث غیبت خاتم الاوصیاء شده است
ما در دعای افتتاح می‌خوانیم: «اللّهُمَّ إنّا نَشْکو إلَیْک فَقْدَ نَبِیِّنا صَلَواتُک عَلَیْهِ وَآلِهِ، وَغَیْبَةَ وَلِیِّنا»؛ ما نیز مانند حضرت زهرا (سلام‌الله‌علیها)، نبود و فقدان پیامبر و ظلم ولی خود را شکوه می‌کنیم؟؟
دنیای امروز ما با دوران زندگی حضرت زهرا (سلام‌الله‌علیها) مشابهت دارد، ما باید ببینیم که حضرت فاطمه (سلام‌الله‌علیها) برای فقدان پیامبر رحمت (صلّی‌الله‌علیه‌وآله) و ظلم وصی ایشان چه کارهای مهمی انجام دادند، ما منتظران نیز باید قدم در راه آن بانوی بزرگوار نهاده و با تمام وجود تلاش کنیم تا ولی زمان خود را فراموش نکنیم.
آخرین ویرایش
در 1398/11/12 15:50

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
01133311830
ساری . خیابان انقلاب . کوچه خسرویه . روبروی درب پارکینگ اداره دارائی ،ساختمان موقوفه افراپلی .طبقه اول
پیامک
30001366